Податкові пільги для самозайнятих осіб, призваних на військову службу
Відповідно до пункту 25 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, самозайняті особи (фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації, звільняються від ряду податкових обов’язків на період проходження військової служби.
Звільнення стосується:
-
нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб;
-
нарахування, сплати та подання звітності з єдиного податку;
-
подання звітності з військового збору.
Підставою для такого звільнення є подання до органу ДПС за місцем реєстрації заяви та копії військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу у період мобілізації.
У разі демобілізації ФОП-єдиноподатника до завершення дії воєнного стану, за наявності можливості виконувати податкові обов’язки, особа зобов’язана сплатити єдиний податок протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення можливостей.
Згідно з Кодексом, платники єдиного податку 1-ї та 2-ї груп зобов’язані здійснювати авансові внески до 20 числа поточного місяця. Їх нарахування відбувається контролюючим органом на підставі:
-
заяви платника щодо ставки податку;
-
заяви про період щорічної відпустки;
-
заяви про тимчасову втрату працездатності.
ФОПи мають можливість:
-
доручити ведення податкових справ законному представнику (на підставі довіреності, засвідченої згідно з чинним законодавством);
-
перейти на іншу групу платника або змінити систему оподаткування;
-
подати заяву про неможливість виконання податкових обов’язків з підтверджуючими документами (відповідно до Порядку №225);
-
припинити державну реєстрацію підприємницької діяльності (особисто або через застосунок «Дія»).
Детальні роз’яснення надані в листі ГУ ДПС у Київській області: