В укритті Васильківської гімназії № 2 реалізовано мистецький проєкт «Вікно в мир»
Сьогодні, під час російсько-української війни, Васильківська громада перебуває під постійними обстрілами ворога. В таких умовах підтримка ментального здоров’я дітей, увага міжнародних партнерів та друзів України є надзвичайно важливими.
За сприяння Васильківського міського голови Наталії Баласинович, завдяки спонсорству Благодійного Фонду «Об’єднані люди планети» та за підтримки Посольства Ізраїлю в Україні Ізраїль в Україні - Israel in Ukraine в місті Василькові в укритті Васильківська гімназія №2 , було втілено мистецький проєкт «Вікно в мир», створеного засновницею Зоєю Север. Укриття у Васильківській гімназії № 2 вже п’ятий об’єкт на території України, який бере участь в проекті.
Участь ізраїльських митців у цьому проєкті підкреслює глибокий історичний зв’язок між Васильківщиною та Ізраїлем, а також демонструє міжнародну солідарність у непрості часи.
Поки дорослі захищають країну на фронті або намагаються зберегти нормальне життя в тилу, дітям потрібно продовжувати мріяти, грати, фантазувати й вірити в те, що завтра, коли б воно не настало, буде яскравим, сповненим сонця і світла. Саме заради цієї мрії був придуманий і втілений проєкт «Вікно в мир», щоб діти, проводячи довгі години під час повітряних тривог в бетонних бомбосховищах, не переставали мріяти й вірити.
Вибір Васильківської громади для продовження художнього проєкту є глибоко символічним. Васильківська гімназія №2 — це не лише освітній заклад із багатою історією, а й важлива частина культурної спадщини регіону. Вона внесена до переліку пам’яток та об’єктів культурної спадщини Васильківської міської територіальної громади, що підкреслює її значення у розвитку освіти.
Особливу роль у становленні освітніх традицій міста відіграла єврейська громада. У дореволюційний період у Василькові активно діяли єврейські навчальні заклади, зокрема школи для хлопчиків, які нерідко були пов’язані із синагогами. Вони забезпечували не лише релігійну та світську освіту, а й сприяли збереженню мовної, культурної та національної ідентичності громади, відіграючи важливу роль у житті міста.
Спонсорами проєкту в Василькові стали українська компанія — виробник фарб «Композит», виноробня Beykush з Іспанії, християнська ізраїльська організація Bridges of Peace, а також посольство Ізраїлю в Україні. Важливо зазначити, що одним з ініціаторів і натхненників цього проєкту стала аташе з культури посольства — художниця та аніматорка Регина Шафір. Два з п’яти етапів проєкту пройшли за її безпосередньою участю.